Припинена робота одного з енергоблоків Слов’янської ТЕС

Слов’янська теплова електростанція припинила енергопостачання від енергоблоку №7 з-за термінового ремонту. Про це повідомила компанія Донбасенерго, яка розкрила інформацію Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. 17 січня 2021 року було зупинено в аварійному режимі роботу обладнання на 7 енергоблоці.

Основна причина – збільшення рівня вібрацій першого підшипника. Це привело до аварійного відключення енергоблоку від загальної енергосистеми України. В результаті відключення скоротилося енергопостачання до деяких споживачів. Можливі відключення електрики. Зараз проводяться ремонтні роботи, які дозволять у подальшому відновити стабільне постачання енергії. На даний момент ТЕС працює з одним блоком (навантаження = 62 МВт).

Особливості роботи Донбасенерго

Приватне акціонерне товариство «Донбасенерго» має в своєму складі дві електростанції: Старобешівська та Слов’янська. Перша з них працює на окупованій території. Починаючи з березня 2017 року, показники ТЕС, розташованих на непідконтрольній території, не включаються до статистики виробничої діяльності компанії. Загальна потужність електростанції у Слов’янську складає 880 МВт.

З метою компенсації потужностей, які були втрачені з-за окупації, пріоритетом є будівництво нового енергоблоку на Слов’янській ТЕС. Дана задача включена до Енергетичної стратегії. Даний проект будівництва здатен продовжити термін служби електростанції ще на 40 років. Також це покращить електропостачання, зменшить витрати палива і здешевить сервіс. Зараз китайська компанія Dongfang Electric International Corporation чекає гарантій від української сторони, що дасть змогу почати будівництво енергоблоку.

Чого чекати споживачам

Після скасування «пільгового» тарифу на перші 100 кВт не очікується зменшення споживання електроенергії. Пов’язано це з тим, що тарифікація в 1,68 грн є загальною для всіх. Подібний крок дозволить споживачам поступово відмовитись від занадто дорогого газового опалення.

З іншого боку, невизначена ситуація з відключенням енергоблоків атомних станцій та можливістю поставок струму з Білорусі може спровокувати банкрутство місцевих компаній та спричинити регулярні відключення населення. Більше про енергетику та новини в інших галузях економіки можна дізнатися на aeaep.com.ua.